DVD Cover Designs

Medium_picture(117)

Josef Zálabský

I sebenepatrnější tvoření má větší cenu, než mluvení o věcech vytvořených. (myslím, že to je od Nietcheho)

Moje charakteristika

Mám rád především realistickou kresbu a malbu. Mé obrazy a ilustrace byly silně ovlivněny dobrodružnou literaturou, sci-fi a romantikou dětských knih a knih pro mládež. Ilustroval jsem několik dobrodružných knížek a dlouhou dobu spolupracoval s časopisem Tramp. Kreslím i jiná témata- v rámci realistické malby a kresby. Občas jako skvělou relaxaci tvořím veselé kresbičky-rychlovky, barevnými fixy. Moc se mi líbí pracovat i s počítačem jako doplňkem k běžné kresbě-tapety, obaly DVD a CD apod. Vše toto dělám jako svého koníčka mimo své zaměstnání.

Techniky, které používám

Hodně často používám kombinované techniky s temperou, vodovou barvou a pastelem,kvaš,občas samostatný pastel,olej pro větší obrazy. Pro ilustrace jsem užíval hodně tuš.

Vlivy

Nejvíce mě ovlivnili ilustrátoři mých dětských knih, hlavně Zdenek Burian, Jaromír Vraštil a Gustav Krum.

Oblíbený styl

Samozřejmě preferuji umění, které se blíží realismu, ale rád se podívám na práce jiných uměleckých směrů, pokud mě něčím zaujmou.V popředí stojí můj zájem o ilustrační tvorbu v literatuře pro mládež z doby, kdy já sám jsem ji četl-takže dnes sbírám knihy toho období s mými oblíbenými ilustrátory.

Oblíbení umělci

Z umělců u mě jednoznačně dominuje pan Burian,který je stále mou inspirací a jehož ilustrační tvorbu si doma kompletuji. Z velkých umělců minulosti miluji především Rembranta.Ze současných se mi líbí fantasy obrazy Louise Roya. Umí nádherné eroticky laděné fantasy ženy. Hýří originálními nápady.

Kontakt

Poklad-na-stříbrném-jezeře 0 Poklad-na-stříbrném-jezeře 0 Vinnetou-I 0 Vinnetou-I 0 Vinnetou-II 0 Vinnetou-II 0 Old-Shatterhand 0 Old-Shatterhand 0 My-Darling-Clementine 0 High-Noon 0 Růřový-Hubert--The-Story-of-the-Gun 0

Poklad na stříbrném jezeře

Poklad-na-stříbrném-jezeře


Internetová galerie vystavuj.cz ♥ 2007 - 2020, Snažíme se dát prostor všem tvůrcům.
Kontakt na správce.